Warsztaty filmowe w Niemczech z udziałem naszych gimnazjalistów

Uczniowie naszego gimnazjum zostali zaproszeni do wzięcia udziału  w międzynarodowych warsztatach filmowych (Deutsch- polnisch-ukrainischer Filmworkshop DPG Saar), które odbyły się w Niemczech w dniach 28.07- 04.08.2017r. Sześcioosobowa grupa gimnazjalistów pod opieką pani Anny Janusz miała ogromną przyjemność gościć w Ośrodku Spohnshaus w miejscowości Gersheim, w zachodniej części Niemiec przy granicy francuskiej. Wyjazd został zorganizowany w ramach współpracy polsko- niemiecko- ukraińskiej. 

Podczas naszego pobytu w Niemczech nie zabrakło również czasu na wycieczki i zwiedzanie. Najciekawszą okazała się być wycieczka do położonego całkiem niedaleko Strasburga już na terenie Francji. Ogromne wrażenie zrobił na nas Parlament Europejski oraz Katedra Notre Dame w starej części miasta.
W imieniu uczestników wyjazdu dziękujemy serdecznie Ośrodkowi Spohnshaus w Gersheim, który we współpracy z Urzędem Miasta Jasło umożliwił nam udział w projekcie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4.09.2017 poniedziałek

KLASY II – III gimnazjum

Godzina 9.00 – sala gimnastyczna, po akademii spotkanie z wychowawcą w klasie

Na terenie szkoły uczniów obowiązują mundurki szkolne od 4 września 2017r.

 

KLASA

 

 

SALA

II ag

30

II bg

18

III ag

35

III bg

19

 

 

 

 

Ostatni dzwonek już za nami!

Jedna z najważniejszych uroczystości w szkolnym kalendarzu już za nami. W Gimnazjum nr 4 uroczyście zakończono rok szkolny. Uroczystość ta była doskonałą okazją do nagrodzenia uczniów za ich naukowe sukcesy. Najlepsi uczniowie szkoły w dowód uznania otrzymali m.in. dyplomy i książki oraz gratulacje z rąk p.dyrektor Grażyny Idzik.  Najlepsi z najlepszych nominowani zostali do stypendium dyrektora szkoły i burmistrza Miasta Jasła.

Do uczniów pani dyrektor zwróciła się m.in. następującymi słowami: Drodzy uczniowie! Bądźcie dumni z sukcesów, jakie osiągnęliście realizując swoje pasje. Nie marnujcie już odkrytych talentów. Rozwijajcie je, czerpiąc z tego faktu wiele radości i satysfakcji. Kończąc, pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych, słonecznych oraz bezpiecznych wakacji.

Uczestniczymy w akcji "Bezpieczne wakacje"

Światowy dzień Tabliczki Mnożenia

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ta ma na celu rozpowszechnianie matematyki, a szczególnie tabliczki mnożenia. W określony dzień i o określonej godzinie wszyscy z całego świata, którzy zgłosili się do tej inicjatywy rozwiązują zagadnienia wykorzystujące znajomość tabliczki mnożenia. W naszej szkole najlepiej z tym zadaniem poradziły sobie klasy: 1ag, 2ag, 3ag. Warto podkreślić, iż nasza szkoła jako jedna z nielicznych szkół jasielskich brała w tym udział.

Daria i Natalia nagrodzone w międzyszkolnym konkursie „Wszystko dla kobiet”

Uczennice kl. II a uczestniczyły w IX Jasielskim Pikniku Zawodowym podczas którego, odbyło się rozdanie nagród w Międzyszkolnym konkursie „Wszystko dla kobiet”. Konkurs ten był adresowany do gimnazjalistów oraz uczniów ZSUiS. Uroczystość zakończyła się pokazem mody oraz fryzur przygotowanych specjalnie na tę okazję. W konkursie tym uczennice naszej szkoły odniosły sukcesy: I miejsce w kategorii „Stylizacja i kreowanie wizerunku” otrzymała Natalia Dyja. Wyróżnienie w kategorii „Stylizacja fryzjerska” otrzymała Daria Kicilińska. Serdecznie gratulujemy.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

klasy I - III
Akademia : 22.06.2017 (czwartek) godzina 11.40
Rozdanie świadectw :23.06.2017 (piątek) godzina 10.00

Katarzyna Rączka zdobyła I miejsce w Konkursie informatycznym

W Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie miało miejsce wręczenie nagród za XV Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2017. Temat tegorocznej edycji to „Cztery pory roku”. Na konkurs wpłynęły 73 prace ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu jasielskiego. Uczennica kl. I a - Katarzyna Rączka zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Żakinada 2017

W dniu 14 czerwca 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w corocznym święcie braci uczniowskiej – Żakinada 2017. Kolorowy korowód przeszedł ulicami miasta do Ogródka Jordanowskiego, gdzie uczniowie brali udział w różnych konkursach. W Quizie uczniowie Gimnazjum nr 4 zajęli 2 miejsce. Gratulujemy.

Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie literackim

Katarzyna Rączka z klasy 1a odebrała nagrodę za zajęcie 2 miejsca w ogólnopolskim konkursie literackim ,,Bez granic” organizowanym przez Dom Kultury w Chrzanowie. Serdecznie gratulujemy!

Sukcesy plastyczne w Ogólnopolskim Konkursie "Pies i kot - nasi czworonożni przyjaciele"

Uczennice  klasy  II b gimnazjum  Aleksandra Paprota oraz Wiktoria Gazda otrzymały wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym " Pies i kot - nasi czworonożni przyjaciele". Ola wykonała pracę pt." Marzenia" ,a Wiktoria pracę pt." Przyjaciele".  Na konkurs wpłynęło 920 prac z 83 placówek z całej Polski.  Serdecznie gratulujemy.

Wyróżnienie w „Konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA”

W dniu 13 czerwca 2017 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle odbył się finał „Konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA”. Test konkursowy zawierał zadania zamknięte i otwarte z zakresu historii, kultury i geografii Wielkiej Brytanii i USA oraz tekst sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem. Uczennica naszej szkoły Anna Pachana zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy sukcesu!