Nasze uczennice w firmie Google

7 marca bieżącego roku 25 dziewcząt naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do siedziby firmy Google, autora przeglądarki, bez której nie wyobrażamy sobie surfowania po Internecie.

Firma Google od kilku lat zaprasza dziewczęta z różnych szkół w ramach swojego autorskiego programu „Mind the gap”, który ma na celu promowanie nauczania przedmiotów ścisłych, właśnie wśród dziewcząt.  Podczas spotkania uczennice dowiedziały się, jak działa przeglądarka Google i jak wygląda dzień pracy inżyniera programisty. Zobaczyły, jak się programuje, pisały wspólnie z jednym z programistów Google prosty program w języku Python. Potem był czas na pytania i rozmowę z inżynierami, którzy mówili o tym, jakie studia skończyli i jak dostali się do Google. Dziewczynki interesowały następujące zagadnienia: Jak mogę się dostać do Google?, Od kiedy można tu aplikować na praktyki? Odpowiedzi pracowników sugerowały, że to, co dziś mogą zacząć robić, to uczyć się przedmiotów ścisłych, rozwiązywać dużo łamigłówek itp. To już pierwszy krok do tego, aby na przykład zostać programistą.

Najciekawsze było zwiedzanie  imponującego i nietypowego biura, które przyprawiało dziewczyny o wypieki na twarzach. Oprócz otwartych przestrzeni z komputerami znajdziemy tam: pokój drzemek, pokój gier, stanowisko pracy z komputerem i bieżnią pod nogami (podobno w ruchu lepiej się myśli), piękną stołówkę.
Na zakończenie spotkania dziewczęta otrzymały dyplom uczestnika oraz worek z logo Google wypełniony pamiątkami.

Jako koordynator spotkania w programie „Mind the gap” Google Polska z siedzibą w Warszawie serdecznie dziękuję pracownikom  Google za zaproszenie, pomoc w przejściu procedury zorganizowania spotkania, ciepłą, serdeczną i życzliwą atmosferę podczas pobytu. Radzie Rodziców, na czele z panią Anetą Gałuszką-Hendzel, dziękuję za dofinansowanie dowozu do Warszawy.

Wycieczka ta z pewnością na długo pozostanie w pamięci dziewcząt a przyszłości czekamy na jej efekty- umiejętności w dziedzinie IT.

Wiesław Rudnicki

Spotkanie z rodzicami

Rodziców naszych uczniów  zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się :

klasy II, III
22.03.2018 (czwartek) godzina 16.30

Pedagogizacja rodziców uczniów klas II gimnazjum
Program Archipelag skarbów 

godzina 16.00 sala 30

Brawo wy!

14 stycznia 2018 roku odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego pieniądze zbierane były na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.  W tym celu, na ulice naszego miasta wyszło bardzo wielu kwestujących Wolontariuszy - w tym uczennice naszej szkoły: Olga Grzesiak i Daria Kicilińska. Dziś odebrały specjalne podziękowania od sztabu WOŚP i Jurka Owsiaka, który napisał m.in: "Twoje bycie z nami jest dla nas ogromnie ważne i dzięki Tobie możemy wspólnie robić tyle dobrych rzeczy. (...) Pamiętaj, że to, co Ty dzisiaj dałeś innym - od innych także otrzymasz". My również przyłączamy się do podziękowań dla wolontariuszek i dziękujemy im za serce i zaangażowanie!

Miłość i przyjaźń nie tylko od święta...

Walentynki to miły dzień dla każdego, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów. Tego dnia w szkole panował wspaniały nastrój, przepełniony miłością, przyjaźnią, sympatią i muzyką, a zebrane wcześniej piękne kartki zostały przekazane adresatom przez specjalną grupę walentynkowych listonoszy z Samorządu Uczniowskiego. Wszystkim uczniom życzymy gorącej i niegasnącej miłości…do nauki ;)

Rekolekcje szkolne

26,27,28 lutego 2018

Klasy II, III

26,27.02.2018 poniedziałek, wtorek

10.30 – 11.00 zajęcia w szkole

11.15 – 12.15 - Msza Święta

28.02.2018 środa

11.15 – 11.45 zajęcia w szkole

12.00 – 13.15 - Msza Święta

                    

 

 

Przydział sal:

10.30 – 11.00 

(pn, wt)

 

11.15 - 11.45 (śr)

 

2a gm

30

 

2b gm

31

 

3a gm

35

 

3b gm

32

 

Jasełka podczas Orszaku Trzech Króli

Uczniowie naszej szkoły wystąpili w jasełkach podczas Orszaku Trzech Króli w dniu 6. 01. 2018 r. na jasielskim Rynku. Pasterzami byli: Marcin Maćkowiak z VI a, Jakub Piękoś z VI c i Jakub Górka z III a naszego gimnazjum. Rolę Maryi odegrała Natalia Dyja, a św. Józefa – Jakub Piwowar, oboje z III a gimnazjum. Weronika Dębska i Gabriela Pabjan z VII b zagrały aniołów. Jako narrator wystąpiła gimnazjalistka, Katarzyna Rączka z II a. Dziękujemy za piękny występ
i godne reprezentowanie naszej szkoły!

Wesołych Świąt!

Nasi uczniowie zgłębiają wiedzę o przedsiębiorczości...

Kolejne zajęcia w z projektu  „Młodzież i Przedsiębiorczość” realizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej oraz Miastem Jasło pogłębiły wiedzę naszych uczniów na temat przedsiębiorczości.

Bezpieczeństwo nie jest im obce...

Nasi uczniowie,Jakub Piwowar i Bartosz Rumiński wzięli udział w powiatowym konkursie dla uczniów klas gimnazjalnych nt. "Bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym - Bezpiecznie pomagam rodzicom". Bartosz Rumiński zajął IV miejsce. Gratulujemy !

Pięknie czytali poezję Leśmiana

Nasza uczennica, Natalia Dyja zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania Poezji Leśmiana. Na uwagę zasługuje również występ Radosława Szczerby. Konkurs odbył się w związku z podwójną rocznicą: w tym roku minęło 80 lat od śmierci poety i 140 lat od jego narodzin. Miłośnicy twórczości poetyckiej zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle.

Spotkanie z rodzicami

Rodziców naszych uczniów  zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się :

Klasy II - III

czwartek 14.12.2017 godzina 16.30

Ortograficzne zwycięstwo Izabeli Zalewskiej!

Nasi uczniowie – jak co roku - wzięli udział w Jasielskim Dyktandzie, organizowanym przez MBP w Jaśle w ramach projektu „Jasielszczyzna zna polszczyznę”. Laureatką  tegorocznej edycji została Izabela Zalewska (III ag), która zajęła zaszczytne I miejsce.

Niezwykle trudne dyktando wymagało doskonałej znajomości zasad ortografii, interpunkcji, gramatyki oraz ich praktycznego  zastosowania. Dodatkowym utrudnieniem były archaizmy, neologizmy, wyrazy obcego pochodzenia oraz zapisywanie cytatów. Serdecznie gratulujemy naszej mistrzyni.