Uczestniczymy w akcji "Bezpieczne wakacje"

Ale to już było i nie wróci więcej...

W piątek, 22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Nagrodzono najwybitniejszych uczniów oraz laureatów i finalistów olimpiad i konkursów. Świadectwa i stypendia zostały wręczone, rok szkolny podsumowany - wakacje można zaczynać :)

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22.06.2018 piątek
godzina 9.00 – spotkanie z wychowawcą w klasie
godzina 9.45 – akademia zakończenia roku szkolnego

Spotkanie z rodzicami

Rodziców naszych uczniów  zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się :

klasy II, III
17.05.2018 godzina 16.30

Niech się święci Trzeci Maja !!!

Społeczność naszej szkoły pielęgnuje pamięć dotyczącą wydarzeń historycznych związanych z uchwleniem Konstytucji Trzeciego Maja. Podczas akademii pięknymi recytacjami i narodowymi pieśniami uczniowie przypomnieli te jakże podniosłe wydarzenia. Dyrektor szkoły zaprosiła wszystkich uczniów na miejskie obchody tego święta, w których będzie uczestniczyła spora delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Sukces naszych uczniów w IX Powiatowym Turnieju Wiedzy „1 z 12”

W dniu 5 kwietnia,  w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbył się IX Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12” .  Pytania turniejowe dotyczyły interdyscyplinarnej wiedzy gimnazjalisty.

Uczestnikami byli uczniowie z 10 gimnazjów powiatu jasielskiego. Laureatem tego Turnieju został Jakub Sokołowskiz kl. IIIag a drugie miejsce przypadło jego koledze z klasy Jakubowi Piwowarowi.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Franek i Piotr wśród najlepszych z języka angielskiego

Dnia 26.03.2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle odbyła się XV edycja Konkursu Języka Angielskiego English Pass-Port dla gimnazjów regionu jasielskiego, przygotowana przez nauczycieli szkoły. W konkursie wzięło udział 75 uczniów klas trzecich gimnazjów. Wśród finalistów tego konkursu znaleźli się dwaj uczniowie klasy 3ag naszej szkoły: Franciszek Data i Piotr Zawiliński. Serdecznie gratulujemy!

Piotr Zawiliński wyróżniony w konkursie „ON – THE – ROLL 2018″

W dniu 10 kwietnia 2018 r.  odbyło się rozdanie nagród w XVI edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla gimnazjalistów pod patronatem Starosty Jasielskiego „ON – THE – ROLL 2018″. Konkurs miał charakter jednorazowego testu (60 minut), składającego się z trzech części: Multimedia (praca z krótkim materiałem filmowym), Use of English i Culture Studies (Kultura krajów anglojęzycznych). Uczeń klasy 3ag - Piotr Zawiliński - osiągnął wysoki wynik i znalazł się w gronie wyróżnionych. Serdecznie gratulujemy!

Dzień Nowoczesnych Technologii w edukacji w SP 1 i Gim4

Ministerstwo Edukacji Narodowej patronowało działaniom naszej szkoły 21 marca 2018r. w  Dniu Nowych Technologii
w Edukacji. W tym dniu uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z technologiami IT wdrażanymi i stosowanymi
w SP1 i Gim4.

Uczniowie z Koła Informatycznego wraz z opiekunem zaprezentowali, jak wykorzystujemy  bezprzewodowy szerokopasmowy Internet i laptopy (otrzymane w projekcie Jasło Miasto Wiedzy) oraz rzutniki i tablice (otrzymane w projekcie Aktywna Tablica). Ten nowoczesny sprzęt wykorzystaliśmy do prezentacji pakietu Google G Suite dla Edukacji. Szkoła Podstawowa nr 1 uzyskała dostęp do nowoczesnego  pakietu programów w chmurze .

Z prezentacji prowadzona była transmisja na kanale youtube https://www.youtube.com/channel/UC1F8KPc0oDC6doWAt-sqVJw

Część uczniów mogła oglądać transmisję w salach lekcyjnych na dużych ekranach, a rodzice na monitorach komputerów domowych, czy urządzeniach mobilnych.

Uczniowie zaprezentowali

1. Sprawozdanie z udziału w projekcie Mind the Gap organizowanego przez Google Warszawa

2. Historia Google (prezentacja)

3. Pakiet Google G Suite https://gsuite.google.pl/intl/pl/ (prezentacja)

• omówienie pakietu
  • zastosowanie Classroom

4. Praca zespołowa w Dokumencie Google (uczniowie rozmieszczeni byli w różnych miejscach w szkole)

• połączenie wideokonferencja
  • połączenie czat  tekstowy
  • wspólna edycja dokumentu

6. Zastosowanie Google Prezentacja w matematyce (oglądaliśmy tworzenie prezentacji tworzonej przez uczniów w Bibliotece)

. Zastosowanie Google Witryny w przedmiotach humanistycznych(uczniowie rozmieszczeni byli w różnych miejscach w szkole)

• prezentacja witryn
  • zespołowe tworzenie witryny
  • udostępnienie witryny w Internecie

Sukcesy matematyczne naszych uczniów

Franciszek Data uczeń klasy III ag został laureatem V stopnia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Wiedzy Matematyka - Archimedes  Plus.

Kinga Biernacka z klasy III ag otrzymała tytuł laureata uzyskując 9 miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym OLIMPUS –sesja zimowa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Nowych Technologii w Gim 4 - Edukacja w chmurze

Prezentacje: 21 marca 2018r.  od godz. 9 45